مصاحبه تلفنی عبدالله فریدی با آقای محمدرضا اسلامی سرمربی تیم بسکتبال البدر بندرکنگ

آقای اسلامی ضمن عرض تبریک به مناسبت قهرمانی مقتدرانه تیم بسکتبال البدر بندرکنگ در لیگ دسته اول بسکتبال کشور در سه هفته مانده به پایان بازیهای مرحله گروهی.

اسلامی : بنده هم متقابلاً این قهرمانی را به همه هواداران تبریک می گویم.

پیروزی قاطعانه دیگر و قهرمانی زودهنگام البدر

آیا در آغاز کار فکر می کردید که این چنین قاطعانه به قهرمانی برسید ؟

اسلامی : البته چیزی را پیش بینی نمی توان کرد امّا هدف ما همین بوده که برای قهرمانی بهترین شرایط را فراهم کنیم و در این راه لطف خدا به همراه تلاش بازیکنان حمایتهای مدیریت و همکاری خوب تربیت بدنی و همینطور حمایت هواداران مجموعه عواملی بود که ما را در این راه یاری کرد . یعنی این موفقیّت حاصل یک کار جمعی بود .

سوای این بردهای قاطعانه آیا به لحاظ تاکتیکی و فنی هم پیشرفت تیم ملموس بوده است ؟

اسلامی  :قطعاً طبق آماری که گرفته ایم بازی با بازی هم در کار تیمی و هم به لحاظ توانائیها و آمادگی فردی بازیکنان پیشرفت داشته اند.

طبق گفته های قبلی شما این تنها 70% تا 80%  توانائی تیم البدر است . آیا با این درصد آمادگی می توان در مرحله پلی آف موفّق بود؟

اسلامی : مسلماً ، در هر بازی سعی خواهیم داشت با توجه به تلاش که در تمرینات بکار می بریم درصد این آمادگی را بالا برده و در شروع مرحله پلی آف به حد اکثر این توانائیها دست پیدا کنیم.

شناخت شما از تیمهای گروه مقابل که احتمالاً در مرحله پلی آف با شما روبرو خواهند شد تا چه اندازه است ؟

اسلامی : در گروه مقابل شرایط طوری است که بطور قطع نمی توان گفت چه تیمهایی در مرحله پلی آف با ما روبرو خواهند شد امّا با این وجود از تیمهای شاخص گروه مقابل فیلمهایی داریم و بازی هایشان را آنالیز خواهیم کرد.

فکر می کنید با همین نیروی فعلی می توان البدر را به لیگ برتر رساند یا اینکه بازیکنانی به تیم اضافه خواهید کرد ؟

اسلامی : هرچند جای خالی برای استفاده از 2 نفر دیگر داریم ولی در حال حاضر برنامه ای برای اضافه کردن نیروی جدید در نظر ما نیست و با همین نیروها ادامه می دهیم .

در مورد بازیکنان بومی آیا آنها به موازات پیشرفت تیم به لحاظ فنی پیشرفتی داشته اند ؟

اسلامی : بله ، بدون شک بچه های بومی دارای استعداد خوبی هستند و در کازشان در طی این مدت پیشرفتهای قابل ملاحضه ای کرده اند . و شخصاً به آینده آنها امیدوار هستم . مطمئناً با تلاش و جدیّت بیشتر بازیکنان بومی می توانند کیفّیت خود را ارتقاء دهند اصولاً هدف اوّل ، پیشرفت بازیکنان بومی و رشد بسکتبال در میان آنهاست و این کار در البدر نوین دارد انجام می گیرد . در حال حاضر اکثر بازیکنان البدرنوین بومی هستند و نتایج آنها در لیگ استان قابل توجه و عالی بوده است.

چند تیم از لیگ دسته اوّل به سوپرلیگ بسکتبال کشور صعود خواهند کرد ؟

اسلامی: حداقل 2 و حداکثر 4 تیم

آقای اسلامی با تشکر از اینکه در این گفتگو شرکت کردید شما را به خدا می سپارم.

اسلامی : بنده هم تشکر میکنم و خدانگهدار شما.

albadruser
۲۴ بهمن ۱۳۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.