در ادامه مسابقات لیگ برتر باشگاههای کشور شب گذشته پنج دیدار انجام شد و تیمهای پتروشیمی بندرامام، البدر بندرکنگ، مهرام تهران، فولاد ماهان اصفهان و همیاری زنجان بر حریفان خود غلبه نمودند.

در اولین بازی دیروز تیم دانشگاه آزاد میزبان پتروشیمی بندرامام صدر نشین مسابقات بود. دقایق ابتدایی مسابقه با برتری پتروشیمی آغاز شد. در حالیکه این تیم 4-10 از حریف خود پیش بود، طوفان دانشگاه آغاز شد و با درخشش محمد جمشیدی و موسی نبی پور این تیم موفق شد 20 امتیاز پیاپی را کسب نماید و نتیجه بازی را 24-10 به سود خود تغییر دهد. این برتری در کوارتر دوم نیز ادامه داشت و دانشگاه با 19 امتیاز برتری به رختکن رفت. با شروع نیمه دوم کادر فنی تیم پتروشیمی تاکتیک خود را تغییر و یارگیری تمام زمین را در دسیورکار خود قرار داد. با افزایش فشار دفاع، بندرامامی ها فاصله امتیازات را به تدریج کمتر نمودند تا بالاخره در فاصله 3 دقیقه به پایان مسابقه مجددا توانستند از دانشگاه پیشی گرفته و در نهایت این مسابقه مهیج و زیبا را با حساب 83-85 به نفع خود به پایان ببردند. محمد جمشیدی با کسب 32 و حامد آفاق با 26 امتیاز از بهترینهای این مسابقه بودند.

در استان هرمزگان نیز 2 دیدار جساس برگزار شد. در قشم تیم استقلال زرین میزبان همیاری زنجان بود که علیرغم انجام بازی زیبا نتوانست از پس میهمان قدرتمند خود بر آید و مسابقه را 63-69 واگذار نمود.

در دیگر دیدار این استان تیم البدر بندرکنگ مقابل شهرداری گرگان قرار گرفت. هر دو تیم بازیهای هفته گذشته خود را با پیروزی به اتمام رسانده بودند و برای صعود در جدول رده بندی به دو امتیاز این دیدار چشم دوخته بودند. تیم البدر با حمایت خوب تماشاگران خود مسابقه را آغاز نمود اما شهرداری که برای برد بسیار مصمم نشان می داد نیمه اول را 23-29 به سود خود پایان داد. در نیمه دوم تیم البدر با فشار مضاعف و دوندگی بی امان عرصه را بر تیم شهرداری گرگان تنگ تر کرد و در پایان مسابقه موفق شد میهمان شمالی خود را با نتیجه 65-64 شکست دهد. با این پیروزی البدر به مکان ششم جدول صعود نمود. نکته جالب توجه در این مسابقه امتیاز آوری بازیکنان جانشین در تیم البدر بود که موفق به کسب 44 امتیاز یعنی 67درصد امتیازات گردیدند در حالیکه یاران جایگزین تیم شهرداری 18 امتیاز را برای تیم خود بدست آوردند.

دیگر دو تیم مدعی مسابقات یعنی فولاد ماهان اصفهان و مهرام تهران در اینهفته کار مشکلی پیش رو نداشتند و موفق شدند حریفان خود را مغلوب نمایند. تیم فولاد ماهان در ماهشهر میهمان صنایع پتروشیمی بود که موفق شد 62-88 این تیم را شکست دهد تا همچنان در مکان دوم جدول قرار داشته باشد.

در تهران تیز تیم مهرام موفق شد همشهری خود نفت سپاهان را با نتیجه 65 – 92 شکست دهد و با 14 امتیاز در جایگاه سوم جدول بایستد.

آخرین هفته مرحله رفت مسابقات روز پنجشنبه سی ام آذر ماه برگزار می گردد.

Playmax
۲۷ آذر ۱۳۹۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.