محمد آشوری تازیانی و منصور آرامی دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به همراه هیئتی از مدیران و اعضای شورای شهر بندرعباس از ورزشگاه اختصاص البدر بندرکنگ بازدید کردند.

در این بازدید که با حضور مسئولین شهرستان بندرلنگه و بندرکنگ نیز همراه بود منصور آرامی امکانات باشگاه البدر بندرکنگ را خارق العاده عنوان کرد و افزود : امکاناتی که این باشگاه کاملا خصوصی البدر در محرومترین منطقه ی استان هرمزگان ایجاد کرده است بی نظیر است و می توانم بگویم که امکانات باشگاه البدر نسخه ی کوچک امکانات باشگاه رئال مادرید است و از مدیران باشگاه البدر تشکر می کنم.

محمد آشوری نیز با اعلام اینکه این کاری که مالک باشگاه البدر برای این منطقه کرده است محصول تغییر رویکرد به امر ورزش در کشور است و باید باشگاه البدر بندرکنگ سرمشقی برای باشگاه های سطح کشور و لیگ برتر باشد.

مدیر اداره ی ورزش و جوانان شهرستان بندرلنگه نیز گفت : باشگاه البدر بندرکنگ به عنوان یک باشگاه کاملا خصوصی در سطح استان و کشور فعالیت های بسیار مناسبی را داشته است و بیش از ۵۰۰ ورزشکار ساماندهی شده و بیمه شده در این باشگاه فعالیت می کنند و این کار این باشگاه نمایانگر این است که تفکر قهرمانی را در سر خود دارند و تا به امروز نیز در رشته ها و رده های ورزشی مقام های بسیار خوب و قابل دفاعی را بدست آورده اند.

در این بازدید مصوب شد که زمین پشت ورزشگاه اختصاصی البدر بندرکنگ که کاربری ورزشی نیز دارد به این باشگاه به صورت رایگان اهدا شود تا باشگاه البدر بندرکنگ بتواند مجموعه ی اختصاصی خود را گسترش دهد.

 محمد آشوری نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در بازدید از ورزشگاه اختصاصی البدر بندرکنگ با اعلام اینکه باشگاه البدر و مدیریت باشگاه کار بسیار بزرگی را در این منطقه ی محروم انجام داده اند گفت : این کار محصول نوع تغییر رویکرد نسبت به امر ورزش در کشور است.

وی با اشاره به اصل ۴۴ قانون گفت : یکی از بحث های جدی و اساسی که مانع پویایی بخش خصوصی در عرصه ی ورزش است رقابت غیر عادلانه در این عرصه ی ورزشی است و باید این رقابت غیرعادلانه را سامان داد.

آشوری با بیان اینکه برخی باشگاه ها با حاشیه ی امن از ظرفیت منابع سرشار دولتی برخوردار هستند و برخی باشگاه های دیگر از این ظرفیت ها برخوردار نیستند گفت : این موضوع باعث شده که رقابت صحیح و سالم دور از ذهن باشد و عزم دولت و مجلس نیز همین است که با کمک و همیاری این فرهنگ را در عرصه ی ورزشی اصلاح نماییم.

نمایندهٔ مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی افزود : تاسیس باشگاه البدر بندرکنگ توسط بدر دریابان با این شاخص های مناسب کار بسیار ارزشمندی بوده است و معمولا افرادی که اهل تجارت هستند زیاد تمایلی به ورود در این عرصه ندارند اما وقتی یک نفر عزم این را پیدا میکند که سرمایه ی خودش را وارد گود حمایت از ورزش نماید این یک کار بسیار بزرگ و فرهنگی است و هدف هم باید جمع کردن کودکان و نوجوانان در ورزشگاه برای امر ورزش باشد.

محمد آشوری با بیان اینکه باشگاه البدر بندرکنگ میتواند یک الگو برای باشگاه های سطح کشور و لیگ برتر باشد افزود : ما نیز در مجلس تمام سعی خود را خواهیم کرد که مواردی را که انگیزه ی ورود بخش خصوصی به ورزش از بین می برد را رفع کنیم و علاقه را برای سرمایه گذاران ایجاد نماییم.

این نماینده ی مجلس با اشاره به اینکه حضور ما در این باشگاه پیام دارد گفت : با توجه به مشغله های بسیار زیاد ما با حضور خود در این باشگاه این پیام را اعلام میکنیم که اگر بخواهیم ورزش را متحول کنیم همه باید دست به دست هم بدهیم و با عظم و اراده رویکردهای خود را تغییر دهیم و دولت به عنوان منشا قدرت باید زمینه ها را فراهم نماید تا انگیزه ی افرادی که قصد خدمت به جامعه خود را با تفکیک بخشی از سرمایه های خود دارند تقویت نماید و بدون شک این حرکت میتواند تبدیل به یک موج و جنبش شود.

وی در پایان گفت : اگر ما بخواهیم جسم مرده ی ورزش را در این استان تبدیل به یک موجود متحرک و پویا نماییم باید با باشگاه های خصوصی همکاری نماییم و موانع را از سر راه این عزیزان برداریم.

منصور آرامی در بازدید از ورزشگاه البدر بندرکنگ در جمع مسئولین استان هرمزگان و شهرستان بندرلنگه گفت : بنده وصف باشگاه البدر بندرکنگ را بسیار شنیده بودم اما متاسفانه از نزدیک توفیق دیدن این امکانات را نداشتیم.

وی افزود : این ورزشگاه واقعا با استانداردهای بالای کشور ساخته شده است.

منصور آرامی با اعلام اینکه بنده باشگاه رئال مادرید را از نزدیک دیده ام افزود : سطح کوچک باشگاه رئال در بندرکنگ است چون این باشگاه تمامی امکانات باشگاه رئال مادرید را دارد و تنها تفاوت آن کوچک بودن نسبت به ورزشگاه اختصاصی رئال مادرید است اما واقعا در این باشگاه همه چیز سرجای خودش قرار دارد و این نشاندهنده ی این است که دوستان در مجموعه ی ورزشی البدر با علاقه زحمت کشیده اند.

آرامی ادامه داد : ما در مجلس در فراکسیون ورزش هستیم و ارتباطاتی با ورزش داریم برای همین نیز تلاش ما در حوزه ی قانون گذاری این بوده که هرکاری که کمک به حوزه ی ورزش است را انجام دهیم.

وی افزود : متاسفانه باشگاه های دولتی با باشگاه های خصوصی رقابت های بسیار نابرابری را دارند و این برای ما یک دغدغه ی بزرگ شده است و بی عدالتی تمام را میتوان در این بخش و در عرصه ی رقابت دید.

منصور ارامی ادامه داد : تلاش ما در بودجه این بوده که باشگاه های بزرگ را واگذار نمایند و این در بودجه ۹۳ است و باید باشگاه های دولتی تماما به بخش خصوصی واگذار شود و شدیدا این مورد را پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود : اگر باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی واگذار شوند دیگر باشگاه های دولتی را میتوان به راحتی واگذار کرد و نکته ی اصلی واگذاری این دوباشگاه است که باید مراحل آن طی شود تا بتوان در عرصه ی ورزش رقابت صحیح را جایگزین این بی عدالتی ها نماییم.

با تشکر از پایگاه خبری لنگه نیوز

Playmax
۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.