در حالی که انتقادها از فدراسیون همچنان به خاطر پرونده تبانی تیم بندر کنگ در لیگ دو و ادامه حضور این تیم در لیگ یک ادامه دارد، دبیر ستاد منشور اخلاقی به توضیح برخی مسائل می‌پردازد.

او معتقد است در صورتی که رسانه‌ها با خبر باشند که دقیقاً چطور به این پرونده رسیدگی شده، انتقاد نمی‌کنند. به گفته مسئولان فدراسیون فوتبال مدارک این پرونده قبل از شروع بازی‌های لیگ یک به ‌دست مسئولان کمیته انضباطی رسید ولی حکم زمانی اعلام شد که نزدیک به 10 هفته از رقابت‌های لیگ یک گذشته بود! علیپور در این باره می‌گوید: «اردیبهشت ماه مراحل پیگیری این پرونده آغاز شد.

گزارش‌های ابتدایی در مردادماه به ‌دست ما رسید و قرار شد یک هفته‌ای به مسئله رسیدگی شود. پس از آن کمیته استیناف تشکیل جلسه داد تا رأی قبل از شروع لیگ صادر شود اما به دلیل مدارک جدید، صدور رأی طول کشید. 12 روز بررسی صورت گرفت و در گزارش نهایی دبیرخانه ستاد منشور اخلاقی و بررسی کارشناس‌ها، تبانی بندر کنگ تأیید شد.» اما چرا در همان زمان بندر کنگ را کنار نگذاشتند؟ علیپور ادامه می‌دهد: «پس از مشاهده همان فیلمی که 90 پخش کرد، معلوم شد که تیم سایپا مهر به جای 11 نفر با 7 نفر به مصاف این تیم رفته است. بندر کنگ 3 امتیاز این بازی را می‌خواسته و حتی اگر سایپا در بازی حاضر نمی‌شد، 3 بر صفر برنده می‌شد اما مسئولان اصرار کردند بازی با همان 7 نفر برگزار شود اما آیا این کار بندر کنگ بود؟ مستشارانی که ما داریم، گفتند در بررسی‌ها محرز نشد که کنگی‌ها از سایپایی‌ها خواسته‌اند 7 نفره به مصاف این تیم بروند.

پس از آن مدیر مس سونگون که به دلیل تبانی از راه یافتن به لیگ یک محروم شده بود، گفت ما مدارکی داریم و صدای ضبط شده و فیلم می‌آوریم که کار آنهاست. گفتند یک روزه مدارک را می‌آوریم ولی 10 روز فرصت دادیم اما هنوز نیاورده‌اند. در واقع مستندی نبود که تیم بندر کنگ موجب شده سایپا مهر با 7 نفر بازی کند.» علیپور در پایان می‌گوید: «من در کربلا بودم که 3 مستشار جدید برای این پرونده انتخاب شد و وقتی آنها فیلم را دیدند، گفتند که بازیکنان سایپا مهر در این بازی کم کاری کرده‌اند. بررسی از تمام زوایا صورت گرفت. رأی جدید کمیته انضباطی که سقوط بندر کنگ را لغو کرد و رأی به بقا در لیگ یک این تیم داد، در واقع براساس اعلام نظر مستشاران جدید بود. استیناف هم رأی را طبق اختیاراتی که داشت اصلاح کرد. در واقع تبانی بندر کنگ هیچ‌ گاه محرز نشد.»

منبع : روزنامه خبر ورزشی

Playmax
۲ بهمن ۱۳۹۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.