نقش باشگاه البدربندرکنگ در جذب گردشگر

ورود بیش از دو هزار توریست ورزشی به بندرکنگ در یک سال گذشته

به گزارش روابط عمومی باشگاه البدر بندرکنگ، از ابتدای فصل ۹۶-۹۷ تا نیم فصل ۹۷-۹۸ بیش از دو هزار ورزشکار ، مربی و …وارد شهرستان بندرلنگه و شهر تاریخی گردشگری بندرکنگ شده اند. باشگاه فرهنگی ورزشی البدر بندرکنگ، با توجه به حضور در 4 لیگ برتر کشور، مجموعاً در هر فصل مسابقات 68 بازی رسمی برگزار می کند که از این تعداد 34 بازی میزبان حریفان خود در استادیوم اختصاصی البدر است.

طبق گزارش کمیته ارزیابی و آمار باشگاه البدر در فصل قبل (97-96) مجموعاً 1174 نفر ورزشکار بطور رسمی در قالب ۳۱ کاروان ورزشی وارد شهرستان شده اند.
علاوه بر این تعداد، رده های البدر 101 دیدار تدارکاتی داشته اند که 85 دیدار تدارکاتی میزبان حریفان هرمزگانی خود بوده است. ۲۸ دیدار تدارکاتی از تیم های هم استانی که وارد شهرستان بندرلنگه شده اند ؛که با اضافه نمودن این آمار به مسابقات فصل قبل، مجموعاً بیش از ۲ هزار نفر جهت برگزاری مسابقات ورزشی به شهرستان بندرلنگه و بندرکنگ سفر کرده اند . نکته جالب توجه این آمار در بخش مسابقات رسمی ورود مجموعا۴۷ تیم از ۱۲ استان مختلف و ۱۷ شهرستان کشور بوده است که نشان از گستردگی گردشگران و ورزشکاران در سطح کشور است. 

اما ورود این تعداد ورزشکار چه تأثیری بر مسائل فرهنگی و اقتصادی شهرستان می تواند داشته باشد؟
ورود بیش از دو هزار نفر از طریق فعالیت های ورزشی می تواند فرهنگ غنی شهرستان بندرلنگه و شهر بندرکنگ را به خوبی معرفی نماید و ابزار بسیار قوی برای اشاعه ی فرهنگ غنی این شهرستان باشد و از لحاظ اقتصادی نیز ورود این تعداد توریست ورزشی به شهرستان، قاعدتاً نیاز به اسکان، ایاب و ذهاب ، خریدهای احتمالی از مراکز تجاری و بازار و …. به همراه خواهد داشت که باعث ورود نقدینگی و توسعه اقتصادی شهرستان می شود. بنابراین باشگاه البدر بندرکنگ فرصتی مناسب برای معرفی فرهنگ غنی شهرستان بندرلنگه و بندرکنگ و روستاهای حومه و رونق اقتصادی شهرستان به شمار می رود. که مسئولین و اقشار بخش های مختلف جامعه می توانند با حمایت بی دریغ خود از این مؤسسه فرهنگی ورزشی در جهت رشد و پویایی فرهنگ و اقتصاد و رونق جاذبه های گردشگری بر آبادانی و زیبایی منطقه بیفزایند.

 روابط عمومی باشگاه البدربندرکنگ

‎پیام بگذارید

ضروری

ضروری