سفر علی کفاشیان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و حسین جنگی ناظر بین الملی فوتبال به بندرکنگ
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی البدر بندرکنگ، صبح دوشنبه بیست و نهم آذر ماه آقای کفاشیان نائب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ، رئیس فوتسال AFC و نائب رئیس اول فدراسیون فوتبال ایران به همراه حسین جنگی ناظر بین المللی داوری فوتبال از طریق فرودگاه بندرلنگه وارد این شهرستان و شهر بندرکنگ شدند که مورد استقبال مسئولین باشگاه البدر بندرکنگ، مسئولین شهرستان و شهر بندرکنگ ، معتمدین و امام جمعه شهرستان بندرلنگه قرار گرفتند.

در این سفر یک روزه آقای کفاشیان پس از ورود به شهرستان بندرلنگه  به همراه جناب آقای بدر دریابان به همراه اعضای هئیت مدیره جناب آقایان علی اسماعیلی، محمد پورنجار و مسعود شروج ، شهردار محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر بندرکنگ، مسئولین شهرستانی و معتمدین شهر تاریخی بندرکنگ با حضور در دفتر آیت‌الله سید محمد جواد رکنی امام جمعه بندرلنگه دیدار وگفت‌وگو کردند.

آیت‌الله رکنی در این دیدار اظهار داشت: ورزش علاوه بر اینکه برای جسم مفید است برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و دوری از آسیب‌های اجتماعی بسیار تاثیر گذار است.

وی افزود: در زمانه‌ای که جوانان ما در معرض خیلی از خطرات قرار دارند ورزش می‌تواند عامل جلوگیری از هر گونه مفاسدی باشد.

امام جمعه بندرلنگه با تقدیر از زحمات موسس باشگاه البدر بندرکنگ، اضافه داشت: کمتر کسی دیده می‌شود که از امکانات و هزینه شخصی خود برای جوانان مایه بگذارد و ایشان کار بزرگی را برای جوانان و نوجوانان این منطقه با تاسیس این باشگاه ورزشی انجام داده است.

آیت‌الله رکنی در پایان یادآور شد: ورزش زمینه بسیار خوب و موثری برای ایجاد جامعه سالم است و افرادی که به نحوی با ورزش سر وکار دارند باید مورد حمایت قرار بگیرند.

پس از دیدار با امام جمعه محترم شهرستان به دفتر فرمانداری شهرستان بندرلنگه خدمت جناب آقای ارسلان بهاری و معاون ایشان جناب آقای زرهی و بخشدار مرکزی جناب آقای صابری رفتند که در آن جلسه نیز فرماندار در گفت و گو با نائب رئیس اول فدراسیون ابراز داشتند که نیاز است افرادی که با عشق و علاقه در خدمت ورزش و فرهنگ هستند حمایت ویژه شوند.

وی افزود: اگر در مجموعه فوتبال کشور نگاهی به این منطقه انداخته شود استعدادهای موجود در اینجا نیز شکوفا می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بندرلنگه تصریح کرد: یکسری نواقصی نیز در زمینه ورزش فوتبال در بندرلنگه وجود دارد و در این شهر یک زمین چمن مناسب نداریم و این زمین موجود نیز نیاز اساسی به نور و بازسازی دارد و با اینکه این استان پر درآمد است، باید نگاه مرکزنشینان به استان هرمزگان توسعه‌گرا باشد.

بهاری خطاب به کفاشیان، افزود: صدای ما را به گوش مسؤولان در مرکز برسانید، با اعتبارات اندک در بحث ورزش، سالن‌های ورزشی ما نیز استانداردهای لازم را ندارند و آنها این مشکلات، تهدیدات و فرصت‌ها را ببینند.

پس از دیدار با فرماندار و برای ادای احترام به خون پاک و مطهر شهدای عزیز به محل سه شهید گمنام رفته و فاتحه ایقرائت شد.

در ادامه ایشان در جلسه ای واقع در ساختمان سرمایه گذاری شهر بندرکنگ با همراه شهردار و شورای اسلامی ، مسئولین شهر ، معتمدین، تجار ، بازرگانان و نماینده باشگاه ها و اعضای هئیت مدیره  و مدیرعامل باشگاه البدر بندرکنگ و اصحاب رسانه حضور یافتند.

در ابتدای این نشست صمیمی ابتدا مدیرعامل باشگاه جناب آقای عبدالرحیم دریانوردان ضمن تبریک خوش آمد گویی و پس از آن شهردار محترم شهر بندرکنگ جناب آقای مهندس ایوب زارعی در مورد تاریخچه شهر بندرکنگ و فعالیت های فرهنگی اجتماعی اقتصادی و ورزشی و در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر بندرکنگ جناب آقای دکتر عبدالحمید ملک پور ضمن خوش آمد گویی و فعالیت های شورای شهر و همکاری با باشگاه های ورزشی پرداخت و پیرامون تشکیل کلاس ها و آموزش های فوتبال صحبتهای را ایراد نمودند.

در ادامه نشست نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا با تشریح عملکرد باشگاه فرهنگی ورزشی البدر بندرکنگ در این دیدار اظهار داشت: انگیزه ما از آمدن ما به اینجا تشکر از عوامل و موسس باشگاه البدر بندرکنگ است و چون ما در تهران هستیم و یکسری فعالیت‌های جانبی و ملی را انجام می‌دهیم اصولا نگاه مسؤولان به این مناطق کمتر است، خیلی مشتاق بودم که فعالیت‌های انجام شده باشگاه را از نزدیک ببینم و الان ۸ سال فعالیت‌های این شهرستان و باشگاه البدر را پیگیری می‌کنم.

وی افزود: فعالیت‌های باشگاه البدر بندرکنگ، شهرداری و فرمانداری و سایر دستگاه‌های همراه با ورزش فوتبال و مردم که دست به دست هم دادند باید به جامعه به عنوان یک الگو معرفی شوند و هدف ما هم شناساندن همین تلاش و کوشش به مردم ایران است.

علی کفاشیان، تصریح کرد: این تشکل را در جاهای دیگر کمتر دیدیم، و درسی که ما از علماء دین گرفتیم باید بخشی از فعالیت‌ها را به عنوان خدمت بگذاریم یک خدمت هست با ساخت مسجد، حسینیه ، مدرسه و یک خدمت هم در بحث ورزش است در ورزش هم مهم است چرا که یک فراغ سالم را برای جوانان به وجود می‌آوریم و از همین راه می‌توان جوانان را جذب و به سوی مسیر درست نیز هدایت کرد.

ایشان اظهار داشتند: کاری که باشگاه فرهنگی ورزشی البدر بندرکنگ انجام داده، نمونه یک کار بزرگ مردمی کم نظیر است که در ورزش انجام می‌دهد، قطعاً ما باید یک برنامه داشته باشیم که به این کار مردمی خوبی که انجام می‌شود کمک کنیم، ما در رابطه با استان‌هایی که در لیگ برتر هستند مصوبه‌ای تصویب کردیم که درصدی از پول‌های آن‌ها را به استان‌های غیر برخوردار در رشته‌های پایه، تخصیص دهیم تا بتوانند کار کرده و فعال شوند.

نایب‌ رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: متأسفانه به دلیل تحریم‌ها و مشکلات مالی فراوان که برای مجموعه ما به وجود آمده، هنوز نتوانسته‌ایم با وجود اینکه خود را در سطح آسیا حرفه‌ای معرفی کردیم، اما هنوز حرفه‌ای نشده‌ایم و حتی این وضعیت باعث شده که نتوانیم آن مزایای مد نظر برای باشگاه‌های غیربرخوردار را داشته باشیم.

کفاشیان یادآور شد: واقعاً کارهایی که مجموعه خصوصی باشگاه البدر بندرکنگ انجام داده کار بسیار بزرگی است، چراکه همین هم اگر انجام ندهند همه چیز به کلی از بین می‌رود امروز هم به بندرکنگ آمدیم که انرژی بگیریم و تشکل این باشگاه را از نزدیک ببینیم و بتوانیم این نمونه‌ها را هم به کشور و هم به آسیا معرفی کنیم و این کار بزرگ باشگاه البدر، اثرات قهرمانی را بر جای می‌گذارد و همین بچه‌ها از اینجاها قهرمانان آسیا و جهان می‌شوند.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال کشور گفت: این الگوی باشگاه البدر کنگ را باید الگوبرداری و سپس در جای دیگر پیاده و حتی تحلیل کنیم و بنویسیم و مخصوصا به مردم آسیا نشان دهیم.

وی در ادامه یادآور شد: افراد خیری بودند که ده‌ها هزار نفر را در فوتبال کشور تربیت کردند و حال در جمع ما نیستند ولی خدماتشان از بین نرفته است و هم نزد خداوند و مردم قدرشناس خواهد ماند.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال اضافه کرد: کمیته‌ قضایی در فدراسیون رکن‌ مستقلی است و خودشان جلو می‌روند و ما در ریز کار آن‌ها وارد نمی‌شویم.

کفاشیان تصریح کرد: باید یک‌سری تسهیلاتی برای شهرهای مرزنشین و شهرهای بندری وجود داشته باشد که هم در این شهرها سرمایه‌گذاری شود و هم انگیزها زیاد شود تا جوانان بیایند و فعالیت اقتصادی انجام دهند و کار کنند.

نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا بیان داشت: خیلی کم هستند افرادی که همان‌جا که درآمد کسب می‌کنند در همان‌جا هم هزینه کنند و با عشق کار کنند، حتما از توانمندی رئیس هیات فوتبال استان هرمزگان استفاده کنید چراکه ایشان فردی توانمندی است.

وی گفت: در بحث آموزش، آمادگی کامل را داریم که کار را بدون هزینه  انجام دهیم و مدرس‌ها را نیز به شهر کنگ بیاوریم و کلاس‌های داوری و مربیگری برای کسانی که استعداد داشته باشند برگزار کینم و این‌ها را رشد دهیم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال یادآور شد: کاری که در اینجا انجام شده است در شهرهای بزرگ انجام نمی‌شود نمونه‌اش همین کاری که فوتبال را از پایه شروع کرده‌اید.

کفاشیان تصریح کرد: بندرکنگ ظرفیت فوتبال ساحلی را با توجه به داشتن ساحل بکر دارا است و کشورهای دیگر برای فوتبال ساحلی سرمایه‌گذاری می‌کنند، واقعا حیف است و باید سرمایه‌گذاری انجام شود.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال گفت: اکثریت ۸۵ تا ۹۰ درصد اعضای  تیم‌های ملی ما بچه‌های همین شهرستان‌ها و استان‌ها هستند که فعالیتی در شهرستان خود داشته‌اند، فوتبال ساحلی را بندرلنگه و بندر کنگ حمایت می‌کنیم. ایشان  قول  امتیاز سوپر لیگ فوتسال و لیگ برتر فوتبال ساحلی را جهت همکاری شهرداری و شورای شهر با باشگاه البدر بندرکنگ برای مهیا نمودن تجهیزات سخت افزاری را دادند تا این شهر دارای یک تیم خوب در رده ی اول فوتسال و فوتبال ساحلی داشته باشد. وی در پایان یادآور شد: بحث مالیاتی را برای سرمایه‌گذاران در ورزش پیگیری خواهم کرد تا معافیت‌های مالیاتی داشته باشند.
پس از اتمام نشست و صرف ناهار ایشان به بازدید از مجموعه اختصاصی البدر بندرکنگ و تماشای دیدار جوانان البدر بندرکنگ و تراکتورسازی که با برتری ۳ بر ۲ تیم جوانان البدر بندرکنگ رقم خورد به همراه اعضای هئیت مدیره به بازدید از استادیوم ورزشی ملوان بندرکنگ و دریانوردان بندرکنگ رفته و از امکانات این دو باشگاه قدیمی نیز دیدن کردند، پس از آن به موزه مردم شناسی شهر بندرکنگ رفته و آن جاذبه های تاریخی این شهر کهن نیز بازدید نمودند و پس از آن از طریق فرودگاه قشم و بدرقه ی اعضای هئیت مدیره باشگاه عازم تهران شدند.

دیدگاهتان را بنویسید